Sdílej se svými přáteli...

Drsné diety 19. a 20. století, které raději neopakujte

Kuriózní diety 19. a 20. století, které není radno opakovat

Pro 19. a 20. století jsou mimo jiné charakteristické drastické diety, které ohrožovaly lidské zdraví.

O které diety se jedná a na jakém principu fungovaly? Čtěte dále.

Publikováno: 30.10.2017

Podíváte-li se do minulosti, zjistíte, že existovaly diety, nad kterými dnes zůstává rozum stát. Trend hubnutí odstartoval v 19. století. Které hubnoucí praktiky patřily v té době mezi nejoblíbenější?

Nejdrsnější diety 19. a 20. století?

Jednou takovou je tasemnicová dieta, kterou rozpoutala známá operní pěvkyně. Ta prý parazity využívala k tomu, aby zhubla.

Tasemnicím se v lidském organismu velmi dobře daří. Živí se přijatou potravou, postupem času rostou, a dotyčné ubírají energii i nutrienty, které by ze stravy jinak získávala.

Bohužel tuto dietu doprovázejí nevolnosti, průjem i zvracení. Jedná se o skutečně drastický způsob shazování kilogramů. Jakmile žena touto cestou přebytečná kila shodila, vzala si anti parazitickou pilulku a při troše štěstí tasemnici zabila. Zdaleka však neměla vyhráno.

Tasemnice se musí z těla určitým způsobem vyloučit, což není tak úplně jednoduché. Tasemnice může dorůst až do délky několika metrů a způsobovat řadu vážných onemocnění.

Je libo jed na hubnutí?

Další poměrně kuriózní dietou je polykání tabletek na hubnutí s příměsí arseniku, neboli jedu.

Pilulky měly až několikanásobně zrychlovat metabolismus, kvůli čemuž byly hojně využívány. Obsah arseniku v pilulkách nebyl nijak kontrolován a tento způsob hubnutí byl v konečném důsledku velmi nebezpečný.

Rozžvýkat a vyplivnout

Napadlo vás někdy, že byste jídlo jednoduše nepolykali? Ano, i tato dieta se v minulosti poměrně často praktikovala. Přišel s ní Američan jménem Fletcher, po kterém byla pojmenována (Fletcherismus).

Fletcherismus spočíval v dlouhém žvýkání a převalování jídla v ústech, dokud se z něj nevytratila veškerá jeho chuť. Potom už jen stačilo sousto vyplivnout a bezkalorická dieta byla rázem na světě.

Octová dieta

Šlo o kontroverzní dietu, při které se využíval ocet. Princip této diety spočíval v každodenním popíjením octa, stejně jako pojídáním brambor v octu předem namočených.

Dieta byla doprovázena častým zvracením a průjmem, což vedlo k ubývání na váze. Inspirovalo se jí mnoho mladých dam, které prožívaly své dospívání na pokraji vyhladovění.

Podobných diet existovala v minulosti celá řada. V dnešní době je však rozhodně nezkoušejte!

Na nic nečekejte. Objednejte se do Naturhouse dnes zdarma.
Běžná cena za konzultaci u specialistů je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v Naturhouse jste mohli slyšet v těchto médiích: Blesk E15.cz ELLE Květy Glanc Betynka ČT24 ČT1 Prima tina Novinky