Sdílej se svými přáteli...

Mléčně kvašená zelenina v redukčním jídelníčku

Dietní jídelníček s obsahem mléčně kvašené zeleniny

Už jste někdy slyšeli o takzvané mléčně kvašené zelenině neboli pickles?

Proč je dobré zařadit ji do jídelníčku, a to i v redukčním období? Čtěte dále.

Publikováno: 16.10.2017

Kvašení zeleniny je způsob jejího uchovávání. Pochází již od dob našich prababiček. Ty zajisté dobře věděly, jak je kvašená zelenina zdravá a pro tělo výživově hodnotná kvašená.

Mléčné kvašení je ideální způsob, jak zeleninu zakonzervovat a čerpat z ní ty nejlepší účinky na organismus.

Co se děje při kvašení zeleniny?

Při tomto způsobu zpracování zeleniny dochází k posílení účinku velkého množství nejrůznějších vitaminů, minerálů, ale i vzniku enzymů, laktobacilů a samozřejmě kyseliny mléčné.

Kyselina mléčná má funkci jahéhosi konzervantu. Konzervovat tímto způsobem můžete nespočet druhů zeleniny, od mrkve přes zelí, okurky, cibuli, cukety, kapustu až po ředkvičky či červenou řepu.

Při konzervování zeleniny se fantazii meze nekladou. Vždy je však lepší sáhnout po sezónní, čerstvé a nijak neznehodnocené zelenině.

Mléčně kvašená zelenina je výjimečná zejména obsahem probiotických bakterií, které jsou nedílnou součástí každého zdravého i redukčního jídelníčku. Díky dostatečnému přísunu těchto bakterií udržujete ve formě svůj zažívací systém.

Zelenina upravená tímto způsobem má vliv na mnoho aspektů týkajících se zdravotního stavu včetně imunity a správného trávení.

Při redukci může být skvělým pomocníkem

Kvašenou zeleninu byste měli do jídelníčku zařadit v každém případě. Perfektně zapadne také do dietního režimu. Nejenom, že je plná významných nutrientů a probiotik, ale obsahuje i značnou dávku vlákniny, nenahraditelnou zejména při hubnutí.

Vláknina člověku pomáhá udržet delší pocit nasycení po jídle, což je u dietního jídelníčku žádoucí. Zároveň snižuje vstřebávání některých škodlivých látek a cholesterolu ve střevě, čímž podporuje i celkový zdravotní stav.

Mléčně kvašená zelenina navíc nízkou energetickou hodnotu a je tak skvělou volbou doplnění redukčního jídelníčku.

Pokud máte tuto zeleninu rádi, okamžitě toho využijte a zkuste ji do svého jídelníčku zařadit co možná nejčastěji!

Na nic nečekejte. Objednejte se do Naturhouse dnes zdarma.
Běžná cena za konzultaci u specialistů je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v Naturhouse jste mohli slyšet v těchto médiích: Blesk E15.cz ELLE Květy Glanc Betynka ČT24 ČT1 Prima tina Novinky