Sdílej se svými přáteli...

Mobilní aplikace, které vaši váhu pohlídají

Pohlídejte si vaši váhu prostřednictvím mobilních aplikací

Dnes se dá chytrý telefon používat prakticky k čemukoliv, a dokonce se může stát i vaším osobním trenérem a odborníkem na výživu.

V tomto článku vám představíme mobilní aplikace, které vám pomohou s jakýmkoli cílem: zhubnout, zlepšit si kondici nebo si prostě udržovat zdravou váhu.

Publikováno: 6.11.2017

Níže uvedené aplikace dokážou sledovat vaši fyzickou aktivitu, počítat kalorie, a zaznamenávat co jíte. Dokonce vás dokáží motivovat ve vaší snaze.

To hlavní, tedy mít zdravou a vyváženou stravu a pravidelně se hýbat, je samozřejmě stále na vás. Nespoléhejte se jen na technické vymoženosti, přestože vám mohou pomoci dosáhnout cíle efektivněji a rychleji.

Aplikace na hubnutí

Lose It

Aplikace nabízí možnost vytvořit si individuální dietní plán dle informací, které do ní zadáte. Dokáže sledovat vše, co sníte, vaše fyzické aktivity v průběhu dne, a dokonce i to, nakolik jste schopni plnit si své cíle.

Dále poskytuje přístup k databázi potravin s jednoduchým vyhledáváním a snadným sledováním kalorií. Prostřednictvím aplikace Lose It můžete sdílet recepty, připojit se k dalším aplikacím jako Nike+ nebo RunKeeper, či zakládat skupiny s přáteli a dalšími lidmi, kteří mají stejný cíl jako vy.

MyFitnessPal

Nabízí možnosti sledovat příjem jídla a cvičení. Spojí vás s přáteli pro podporu a motivaci, a umožní vám přístup k databázi s více než 5 miliony druhů potravin.

Pomocí této aplikace si můžete vytvořit osobní dietní profil a připojit se k dalším aplikacím (FitBit, Runtastic, Endomondo a další).

Weight Watchers

Slavná americká moderátorka Oprah Winfrey shodila díky této aplikaci 13 kg.

Weight Watchers nabízí více lepších možností, když si ji předplatíte. Máte dokonce příležitost získat zpětně první 2 měsíce bez poplatků, když zhubnete 5 kg.

Sleduje zkonzumované potraviny i vaše fyzické aktivity. Spojení vás s komunitou, a místo počítání kalorií používá funkci SmartPoints (stačí sledovat pouze 1 řadu čísel). Prostřednictvím WW můžete sdílet fotky s vašimi pokroky, stejně tak přidávat vaše oblíbené recepty.

Fooducate

Pomocí fotoaparátu vašeho telefonu stačí naskenovat čárový kód vybraného jídla a aplikace vám dá okamžitě zpětnou vazbu.

Zároveň vás informuje o kvalitě potravin (sama skenuje etikety s výživovými údaji, takže už nemusíte luštit, jestli vámi zvolené jídlo neobsahuje škodlivé přísady a nemá vysoký obsah nezdravých tuků a cukrů).

Stejně tak dokáže sledovat váš denní příjem jídla v souvislosti se spánkovými vzory, cvičením či náladou. Díky Fooducate se můžete zapojit do komunity, která vám poradí, když si u některých potravin nejste jistí, zda jsou vhodné.

Noom Coach

Noom Coach využívá programy vytvořené lékaři pro boj s vysokým tlakem nebo diabetem. Také vám pomáhá adaptovat se na nové zdravé návyky, vlastní plán sledující kalorie a pohyb.

Fitness aplikace

Nike+ Training Club

Nevíte, jak začít s pravidelným tréninkem? Zkuste tuto aplikaci.

Vybrat si můžete z více jak 100 typů tréninků pro začátečníky, středně pokročilé až pokročilé (mnohé z nich jsou navržené přímo Nike sportovci, např. Serenou Williams).

Díky této aplikaci si lze sestavit vlastní tréninkový plán, a nové aktualizace vám umožňují upravit předvolby tréninkového plánu tak, aniž byste ho museli celý spouštět od začátku. Připojit ji lze k tabletu a televizi.

FitBit

Sleduje zkonzumované jídlo a pití, kvalitu spánku, fyzických aktivit a tepové frekvence. Informuje vás o blízkosti vámi zadaného cíle, popř. zda jste ho právě splnili. Součástí aplikace je také GPS mapa tréninku a graf hmotnosti.

Fitocracy

Cílem této aplikace je udělat ze cvičení zábavu. Získáváte body, dostáváte se na vyšší úrovně, plníte úkoly, zažíváte různá dobrodružství. Aplikace poskytuje také přístup k odborným tréninkovým a výživovým plánům i k motivaci od ostatních uživatelů.

Endomondo

Sleduje vaše venkovní aktivity pomocí GPS (rychlost, vzdálenost, jakou jste urazili, spalování kalorií). Je synchronní s dalšími aplikacemi. Dokáže nastavit vámi zadané cíle, editovat již uložené tréninkové plány, i různé rekordy, které můžete překonat.

Runkeeper

Pomocí GPS nesleduje jen běh, ale také chůzi, jogging či jízdu na kole. Umí zpracovat individuální plány. Runkeeper vám nabízí lepší a snadnější vizuální prohlížení vašich aktivit.

Všechny tyto aplikace fungují v Androidu a iPhonu a jsou zdarma.

Na nic nečekejte. Objednejte se do Naturhouse dnes zdarma.
Běžná cena za konzultaci u specialistů je 600 Kč. Udělejte první krok již dnes!
Chci konečně zhubnout
O hubnutí v Naturhouse jste mohli slyšet v těchto médiích: Blesk E15.cz ELLE Květy Glanc Betynka ČT24 ČT1 Prima tina Novinky